Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Олег Таран – найкращий тренер 8-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2018/19


«Металург» продовжив успішну серію перемогою над «Таврією», яка в Бериславі рідко втрачає очки. Сімферопольці з перших хвилин потрапили під серйозний тиск запоріжців, тож у підсумку не знайшли аргументів проти їхніх атак – 1:3.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Металурга» Олег Таран. Його підопічні зуміли завдати «Таврії» поразки сильному супернику, тож обійшли його в Групі «Б» Другої ліги.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
«Таврія» – лакмус для претендентів на найвищі місця, тому що володіє добре зіграною основою та минулого сезону довела боєздатність, до кінцівки чемпіонату йдучи поруч із лідерами. Перемога над сімферопольцями дозволила «Металургу» їх обійти і зрівнятися з «Кристалом», розділивши з ним 3-4 місця.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
У запорожців зірковий склад, але через травми їм не могли допомогли захисник Данюк, півзахисники Годін, Ковальчук та Підлепенець. Це досить серйозні втрати, з якими не можна не рахуватися. У господарів не міг зіграти Соколан, який давно вже у лазареті, та й загалом у них дуже обмежений контингент гравців.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
«Металург» по ходу сезону стикався з різними кадровими проблемами. Проблеми зі здоров’ям не дозволяють повністю проявити себе зірковим ветеранам, а також деяким гравцям, які могли б посилити команду. Звідси – нерідко далекий від оптимального склад, вимушена ротація, оригінальна тактична схема, зумовлена реаліями. При цьому награна основа вималювалася, тож із наявних кадрів вдалося створити боєздатну команду, хоча влітку на це було мало часу й здавалося доцільним довіритися обкатаному в змаганнях ААФУ складу.
4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Металург» задіяв схему 3-5-2, яка характеризується потужним центром півзахисту з двома опорниками й змінними атакувальними півзахисниками. При цьому по ходу гри запоріжці можуть перебудовуватися під більшу концентрацію гри в центрі поля, а опорники часто опускаються вниз, додаючи кількості при грі без м’яча. Схема складна для суперників, у яких більш звична для сучасного футболу побудова, але має й свою специфіку, яка вимагає особливої уважності від оборони.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Третя поспіль перемога запоріжців, у тому числі – третя поспіль на виїзді. «Металург» беззаперечно найкращий у всій Другій лізі за виїзними матчами (три матчі – три перемоги), а також виграв і свій кубковий гостьовий поєдинок. Тож, виходить, із часу підвищення у класі запоріжці ще не втрачали очок на чужому полі.
Лауреат 8-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Олег Таран («Металург»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

10.09.2018
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine