Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Олег Остапенко – найкращий тренер 4-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру української Другої ліги сезону 2022/23.

Вінницька «Нива» була рейтинговим лідером нового чемпіонату, як команда, котра в минулому сезоні посідала 8 місце Групи «А» на момент призупинки Другої ліги 2021/22. Тим не менш, якість новачків дивізіону наразі така, що вінничани до четвертого туру підійшли лише з двома очками.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер вінницької «Ниви» Олег Остапенко. Його підопічні завдали поразки миколаївському «Васту» (3:0 на чужому полі), здобувши першу перемогу в новому сезоні.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Васт» непогано стартував і в матчі з лідером (бузівською «Нивою») програв лише в один м’яч на виїзді в гідній боротьбі. Тож для вінничан виїзд на Київщину в гості до миколаївського клубу був непростим випробуванням. Статус дебютанта дивізіону, яким є «Васт», також не применшує заслуги, тому що в господарів низка гравців із професіональним досвідом, зокрема, на вищому рівні.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Нива» прибула в Демидів із неповним запасом, і якщо досвідчений універсал Калітов у новому сезоні ще не потрапляв у заявки на матч, то юні півзахисники Бедрак, Астаф’єв і Поліщук могли розширити можливості вінницьких тренерів у ротації та освіженні гри. Що ж стосується «Васту», то основний воротар Восконян після поразки в Бучі не потрапив у вибір на гру через пошкодження, також не змогли задіяти господарі вправного атакувального гравця Гуменяка.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Вінницька «Нива» старається раціонально використовувати свій кадровий потенціал, отже, стартовий склад команди досить сталий, варіативність суто раціональна. У Демидові, порівняно з нічийним матчем проти «Реал Фарми» (0:0 вдома в минулому турі), «Нива» провела лише одну зміну – замість Білика в групі атакувальних півзахисників з’явився пізній новачок Орнат. Це пішло на користь конструктивним діям і багато в чому звільнило роль для нападника Загорулька, який діяв часом нижче за Орната й максимально використовував переваги відтяжки.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Нива» застосовує схему 4-2-3-1 із «плаваючою» атакою – тобто, флангові футболісти атакують стрімко, на одній висоті з форвардом, а сам граючий президент Загорулько охоче опускається за м’ячем, стартує з глибини, відпрацьовує на широких просторах. Під час гри вінничани вдало освіжили гру замінами (і це при неповному резерві), а перший же «джокер» ‒ дебютант команди Швець – відзначився напрочуд важливим голом менш як за десять хвилин перебування на полі.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

В останніх двох турах «Нива» не програє й не пропускає, що є хорошим показником після невдалого старту. До того ж, ефектна розгромна перемога на Київщині над одним із найбільш цікавих дебютантів нового сезону стала першим 3-очковим успіхом вінницької команди в чемпіонаті 2022/23.

Лауреат 4-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Тренер туру – Олег Остапенко («Нива» Вінниця)
Середній бал – 4,6

25.09.2022
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine