Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Олег Мазуренко – найкращий тренер 17-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2019/20.

Конкуренція в західній групі досягла неймовірного рівня напруження: у черговому турі, який відбувся посеред тижня, всі головні претенденти на підвищення в класі та медалі синхронно втратили очки. А найбільшою сенсацією туру стала перемога останньої та наймолодшої команди першості над одним із лідерів, який мав шанси одноосібно захопити перше місце.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер бучанської «Оболоні-Бровар-2» Олег Мазуренко, який готував команду до зустрічі, будучи під дискваліфікацією, а безпосередньо біля поля спільні задумки втілював його помічник Олександр Антоненко. Його підопічні обіграли на виїзді рівненський «Верес» (1:0), перервавши тривалу безвиграшну серію.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Верес» – один із фаворитів сезону, який має чудовий підбір гравців, великий загальнокомандний досвід і серйозні, максимальні, турнірні амбіції. Команда перебуває в чудовій формі, свідчення чому – чотири перемоги поспіль у чемпіонаті. В випадку перемоги над аутсайдерами рівняни мали шанс одноосібно очолити таблицю, тож нема сумнівів у їхній мотивації. Тим цінніше звершення молодих оболонців, які зуміли взяти реванш за розгромну поразку від цього суперника в першому колі.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Кадрові втрати були в обох команд, але якщо у «Вереса» до таких відносимо двох гравців (дискваліфікованого універсала захисту Любчака та давно травмованого вінгера Тимофієнка), то у гостей не могли зіграти відразу четверо футболістів. Мова – про травмованих воротаря Тюріна та форварда Рафальського, а також дискваліфікованих півзахисників Дерев’яга та Козія.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з матчем минулого туру, програним вдома «Поділлю» (0:3), тренерський штаб оболонців провів чотири зміни в складі. Замість травмованого воротаря Тюріна вийшов Коломієць, Мате в захисті замінив Прокопенко, замість Степаненка ліворуч у захисті вийшов наданий першою клубною командою Шевченко, а замість третього центрхава Сичевського – атакувальний півзахисник Пучковський.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Оболонь-Бровар-2» заслуговує повагу за свою тактичну гнучкість – під різних суперників команда цього сезону застосовувала мінімум п’ять різних схем, чергуючи гру в три центрбеки і в два, в одного форварда й двох і так далі. У минулому турі, наприклад, застосовано 5-3-2, а цього разу – 3-4-3. Ключову роль відігравав центр півзахисту, де Улянченко грав під опікою 40-річного Корнєва, а також потужний захисний блок.

  1. Накопичувальний критерій – 3

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Від четвертого серпня впродовж 13  матчів «Оболонь-Бровар-2» не могла виграти – три нічиї та десять поразок за час цієї невдалої серії. На виїзді оболонська резервна команда не перемагала ще з кінця липня – від самого початку сезону. Тим цінніше це звершення, здобуте в виснажливій виїзній грі проти одного з фаворитів сезону, потужного та досвідченого суперника.

Лауреат 17-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Олег Мазуренко («Оболонь-Бровар-2»)
Середній бал – 4,6

24.10.2019
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine