Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Олег Краснопьоров – найкращий тренер 14-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.

У південно-східній групі тримається інтрига серед лідерів – переслідувачі «Металу» можуть змінювати своє положення в першій п’ятірці ледве не щотуру. З огляду на це, втрачати очки не хоче ніхто з них. Тож привертає особливу увагу успіх клубу-дебютанта змагань ПФЛ, який зумів обіграти другу на момент початку туру команду своєї групи.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер маріупольського «Яруду» Олег Краснопьоров. Його підопічні здолали на власному полі суперника з групи лідерів – «Таврію-Сімферополь» (2:0), здійснивши рішучий підйом із аутсайдерів у середину Групи «Б».

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Не було жодних сумнівів у великій мотивації «Таврії»: по-перше, весняну частину сезону вона почала з нічиєї, по-друге, вже знала про синхронні перемоги декого з конкурентів, по-третє, пам’ятала, що в першому колі ще з іншими тренерськими штабами втрачала очки з цим суперником (нічия 1:1 у Мар’янівці). За таких обставин відібрати очки в значно досвідченішого суперника з максимальними турнірними завданнями – це почесно.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

В принципі, команди підійшли до матчу в боєздатних складах, але були свої нюанси. Наприклад, у гостей ще не в кращій формі після травм і хвороб форвард Бочак, а господарям через пошкодження не могли допомогти воротар Зеленюк, захисник Запорощенко та півзахисник Доберчук. Особлива обставина: попередній матч «Яруд» грав на штучному газоні критого манежу, а перехід із «синтетики» на натуральне поле складає труднощі для гравців.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (2:0 на своєму полі з ФК «Нікополь») тренерський штаб маріупольського клубу провів лише одну зміну: замість Маймули в центрі захисту вийшов Саєнко (тут треба відзначити, що це очікуване повернення – Саєнко мав грати з нікопольцями, але поступився місцем на полі Маймулі вимушено – через пошкодження був замінений ще до фактичного початку матчу).

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Яруд» награв взимку й ефективно застосовує тактику, яку можна охарактеризувати як 4-1-4-1 у фазі гри без м’яча та як 4-3-3 під час організації атакувальних дій. Витримуючи тиск «Таврії», яка фрагментами суттєво переважала суперників за територіальною перевагою, «Яруд» швидко переходив від оборони в атаку, використовував вразливості схеми гри гостей в три захисники та набагато краще діяв при стандартних положеннях.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Під керівництвом Краснопьорова, для якого це тренерський дебют у всеукраїнському дорослому професіональному футболі, «Яруд» провів три матчі – й здобув сім очок із 9-ти можливих. Три матчі без поразок – уже досягнення для колективу-новачка Другої ліги, хоча при цьому, звичайно, враховуємо, що всі три поєдинки пройшли вдома, два із трьох суперників – середняки. Проте за матчем проти такої сильної та досвідченої команди, як «Таврія», вже можна робити висновки.

Лауреат 14-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Олег Краснопьоров («Яруд» Маріуполь)
Середній бал – 4,6

29.03.2021
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine