Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Мірча Луческу – найкращий тренер 22-го туру Favbet Ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Favbet Ліги

Українське класичне протистояння при семи очках різниці на користь лідера було великим шансом для переслідувача – «Шахтаря» – скоротити відставання. У той же час, перемога «Динамо» давала б йому комфортну перевагу за чотири тури до завершення сезону.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Favbet Лізі – головний тренер київського «Динамо» Мірча Луческу. Його підопічні завдали умовно виїзної поразки «Шахтарю» (1:0), наростивши відрив від найближчого переслідувача до 10 очок.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Гірники» чотири роки не відпускають титул чемпіона – а «Динамо» не обігравало свого головного конкурента в рамках суто чемпіонату ще з 2018 року (лише дві нічиї в восьми матчах при шести поразках). Зважаючи на складність опозиції в заключних матчах, була велика спокуса наростити свій відрив у очному протистоянні.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди зазнали певних втрат, але все ж підійшли до матчу, вважаємо, в боєздатних складах – отже, якість і потенціал протистояння відповідали його статусу. Найбільша втрата «Динамо» – перебір карток у опорника Сидорчука, щодо інших втрат (воротар Нещерет, захисники Бурда та Костевич, півзахисник Белуце і нападник Вербич), то вони або давні, відповідно, команда мала час до них адаптуватися, або ж поза грою залишилися новачки й молодь, які ще не встигли стати незамінними. Стосовно «Шахтаря», травма Алана Патріка дещо знівелювала його потенційну перевагу в центрі поля. Захисник Ісмаїлі та півзахисник Коноплянка вже певний час поза грою, а відхід Тайсона став просто констатацією факту – гравець допрацьовував у дублі.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з минулим туром (2:0 над СК «Дніпро-1») тренерський штаб киян провів відразу чотири зміни у стартовому складі, причому, вони стосувалися особливо чутливих позицій руйнівного блоку. Зважаючи на відсутність Сидорчука, Луческу замінив відразу двох центральних півзахисників (віддавши перевагу зіграній зв’язці Андрієвський-Шепелєв), а також випустив у парі з Забарним Попова замість Сироти, а на правому фланзі оборони замість Тимчика вийшов звичний Кенджора.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Головним питанням протистояння був баланс у середині поля. Зважаючи на дієву схему 4-2-3-1, спільними зусиллями вдалося компенсувати втрату капітана. Луческу акцентував увагу на зіграності та взаєморозумінні пари Андрієвського-Шепелєва, тож досягнув поставлених завдань щодо протидії індивідуально сильним гравцям групи атаки «Шахтаря» від початкової фази атак до завершення. Ми побачили зразкове виконання установки та взаємопідстраховку, самовідданість у грі лідера.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Востаннє «Динамо» програвало ще в листопаді місяці – після тих 0:3 від «Шахтаря» київська команда 13 матчів поспіль не знає поразок. За цей час вдалося виграти відразу 11 матчів при лише двох нічиїх при тому, що «Динамо» нерідко виграє з різницею в лише один гол і є лідером за вольовими результатами (по три перемоги та нічиї в тих матчах, де кияни пропускали першими).

Лауреат 22-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Favbet Ліги:

Мірча Луческу («Динамо» Київ)

Середній бал – 4,8

18.04.2021
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine