Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Ігор Жабченко – найкращий тренер 4-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2020/21.

Єдину розгромну перемогу в четвертому турі здобув «Гірник-Спорт». З турнірної точки зору вона була особливо важливою, тому що дозволяла “гірникам” підтягнутися максимально важливо до лідерів, деякі з яких грали між собою та обов’язково мали втратити очки.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер горішньоплавненського «Гірника-Спорт» Ігор Жабченко. Його підопічні перемогли в гостях «ВПК-Агро» (3:0), розділяючи 3-5 місця в дивізіоні, за додатковими показниками посідаючи третю позицію.

1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«ВПК-Агро» – досвідчений і майстерний колектив, але все ж новачок змагань. Для «Гірника-Спорт» це був календарний матч, не обтяжений додатковими смислами, хоча додавали певної принциповості як кадрові перетини, так і непоганий старт суперників.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

В лазареті «гірників» перебуває захисник Векляк, та ще й по ходу гри довелося замінювати нового оборонця Калугіна, який зазнав травми ще в першому таймі. Втім, «ВПК-Агро» з різних причин не зміг задіяти відразу кількох основних гравців (як Логінов, Мілесін, Удод), а деякі (як Шмигельський) після травм ще не вийшли на оптимальний рівень.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем, виграним у «Кременя» (2:0), тренерський штаб «гірників» провів дві заміни. В обороні Шопіна замінив Суханов на позиції правого захисника, в середній лінії замість Гоменка вийшов Петрусенко із змінами в схемі. Відразу шість гравців команди, які виходили на поле цього сезону, 1998-2000 р.н.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Основна схема «Гірника-Спорт» – 4-1-4-1 з різноманітними варіаціями. Визначальна риса – суворе дотримання тренерської установки, потужна середня вісь, швидкий перехід від оборони в атаку. При цьому група атаки представлена швидкими, ініціативними футболістами, здатними на обіграш і обмін зонами. Граючи в гостях, «гірники» ефективно користалися простором для контратак, а також добре налагодили перший редут відбору.

5. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

У новому сезоні «Гірник-Спорт» належить до тих команд, які ще не знають поразок. У чемпіонаті та кубку в п’яти зустрічах підопічні Жабченка здобули 4 перемоги при єдиній нічиїй і вражаючому співвідношенні м’ячів – 12:3. Ясна річ, можна говорити про рівень опозиції, але й на фоні такого посиленого та титулованого суперника, як «Чорноморець», «Гірник-Спорт» виглядав гідно. Успішний старт цієї команди можна відносити до успіхів тренерського штабу.

Лауреат 4-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:

Ігор Жабченко («Гірник-Спорт» Горішні Плавні)

Середній бал – 4,6

27.09.2020
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine