Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Ігор Жабченко – найкращий тренер 23-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2019/20

«Гірник-Спорт» був одним із тих клубів, які після відновлення чемпіонату відзначалися яскравою, результативною, грою. Навіть у програних матчах (як минулого туру в Харкові) «гірники» справляли позитивне враження й грали на рівні з фаворитами сезону, часом переграючи їх у окремих ігрових відрізках. Тому не дивно, що до матчу проти нового лідера вони підготувалися належним чином.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер горішньоплавненського «Гірника-Спорт» Ігор Жабченко. Його підопічні перемогли вдома «Агробізнес» (3:2), посприявши зміні лідера.

  1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Із турнірної точки зору «Гірник-Спорт» давно убезпечив себе як від вильоту, так і від підйому до групи лідерів. Локальні цілі – як, наприклад, фінішувати в верхній половині турнірної таблиці, досить складні, тому що відставання від восьмого місця складає 5+ очок тур від туру. Проте на матч проти нового лідера команда вийшла явно мотивованою, підтвердивши реноме «грози авторитетів».

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Після вилучення в Харкові не міг допомогти «гірникам» універсал оборони Дяченко, пошкодження не дозволили зіграти найдосвідченішому захисникові Білому (травма) та форвардові Хомченку (перебір карток). Були свої втрати в гостей, а також зміни через ротацію (за останній тиждень «Агробізнес» проводив третій матч). Серед них відзначимо відсутність провідного фулбека Гагуна та травмованого Косовського-молодшого, молодого захисника.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Відразу чотири зміни провів тренерський штаб «Гірника-Спорт» після програного матчу в Харкові. У четвірці захисників замість вилученого Дяченка вийшов Векляк – він зайняв місце в центрі, а Шопін повернувся на лівий фланг. Замість Королькова у середині поля вийшов Батюшин, а вінгера Збуня змінив Герасимець (головна персона туру). Щодо атаки, то там важко було замінити Хомченка – було прийнято рішення поставити туди флангового півзахисника Чередниченка.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

При номінальній схемі 4-2-3-1 «Гірник-Спорт» діяв творчо – Лозовий, Герасимець і Чередниченко постійно мінялися зонами, розтягуючи редут суперників. Уже в дебюті зустрічі господарі змогли забити два м’ячі (1 та 15-та хвилини), далі грали по рахунку, все ж здобувши необхідний результат. Ця перемога «гірників» знову змінила лідера в Першій лізі – «Інгулець» скористався осічкою волочисців.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Перемогою над «Агробізнесом» «гірники» сповна реабілітувалися за поразку в Харкові в минулому турі. Це вже друга поспіль домашня перемога підопічних Жабченка – і перша втрата очок їхніх суперників з листопада місяця (під орудою різних тренерів до цього «Агробізнес» виграв 6 матчів поспіль).

Лауреат 23-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Ігор Жабченко («Гірник-Спорт» Горішні Плавні)
Середній бал – 4,6

12.07.2020
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine