Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Андрій Тлумак – найкращий тренер 9-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2021/22.

У Другій лізі виступають два клуби з назвою «Карпати» ‒ зважаючи на географічну близькість, кадрову спорідненість і великі амбіції, їхні матчі між собою – це нове дербі. Тим більше примітно, коли одна з команд виграє вдруге в сезоні –та ще й із розгромним рахунком.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер львівських «Карпат» Андрій Тлумак. Його підопічні завдали поразки галицьким «Карпатам» (4:0 на своєму полі), піднявшись на четверте місце в Групі «А».

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Важливий матч для львів’ян у двох площинах: у турнірній – тільки перемога гарантувала їм місце в п’ятірці за підсумками туру та продовження близької погоні за лідерами, у змагальній – зважаючи на численні кадрові перетини та великі амбіції двох клубів, цей матч був справжнім дербі. Яке «Карпати» (Галич) сприймали б як реванш за виліт у кубку.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

До дербі «Карпати» (Львів) підійшли із суттєвими втратами. Відразу кілька гравців були в лазареті, зокрема, воротар Вульчин, захисник Заставний і нападник Будник. Це ті футболісти, які цілком могли б претендувати на місце в основі. Свої втрати були і в «Карпат» (Галич), зокрема, давно поза грою Деда, та й новачок Скотті встиг запам’ятатися з кращої сторони.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (переможний виїзд у Чернівці, 2:1 над «Буковиною») львів’яни здійснили всього одну рокіровку в стартовому складі. Замість Маткобожика в трійці центральних оборонців з’явився Лобай. Із примітних тенденцій відзначаємо те, що півзахисник Галенков заміняє Заставного на позиції правого лінійного (латераля), а також остаточну адаптацію Чачуа під нападниками.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Львівські «Карпати» під керівництвом Тлумака в Другій лізі системно грають у три центральних захисники. Схема, яку можна описати як 5-3-2, розкриває кращі якості нападників Кожанова та Гуменюка, а також дає свободу дій технічному та креативному Чачуа. В той же час, в останніх п’яти турах львів’яни пропустили лише двічі, що свідчить, що й організація оборонних дій досягає періоду зрілості.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Якщо залишити поза дужками виліт з кубка, то після поразки від ЛНЗ «Карпати» (Львів) виграли три матчі поспіль із загальним рахунком 11:1. Після поразки вінничан від «Діназу» львів’яни змогли потіснити їх із четвертого місця. Зігравши на матч менше від більш успішних конкурентів, підопічні Тлумака утримують прийнятну дистанцію від першої трійки зі сподіванням невдовзі її нівелювати.

Лауреат 9-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Тренер туру – Андрій Тлумак («Карпати» Львів)
Середній бал – 4,6

21.09.2021
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine