Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Юрій Вірт – найкращий тренер 8-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-ліги

«Верес» вимушено проводить домашні матчі у Львові, тому зустріч з місцевими «Карпатами» була особливо важливою та відповідальною для рівнян. Тим більше здивувала не просто перемога, а розгром господарів – 1:6.

Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер «Вереса» Юрій Вірт. Його підопічні завдали історичної поразки «Карпатам», декласувавши суперників на їхньому полі.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Перед звітним туром «Карпати» були на відстані однієї перемоги від «Вереса», а самі рівняни потребували виграшу, щоб зробити ривок із середини таблиці ближче до лідерів. Невдачі конкурентів разом із переконливою перемогою у Львові допомогли «червоно-чорним» дістатися аж четвертого місця.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У «Вереса» були втрати – без лівого захисника Западні та форварда Гриня ще недавно важко було уявити успішний склад рівнян. Утім, плюс для тренерського штабу гостей був у тому, що для обох гравців були міцні, адекватні заміни. Тому ці втрати можна було вписати в картину звичної, планової ротації.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

На матч проти «Карпат» гостям не довелося проводити якихось особливих експериментів. Універсал Сімінін без особливих проблем закрив ліву бровку, де раніше господарював Западня. А заміни дозволили утримати темп, причому, швидкі брати Пасичі свідомо випускалися для того, щоб використовувати їхню швидкість на просторі, що виникав під кінець гри.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Верес» використав свою класичну схему, награну ще з часів Першої ліги. Рівненський колектив використав свою перевагу в загальнокомандній швидкості, а також ефективно використав стандарти та успішно дограв весь матч без помітних зривів. Можна сказати, Юрій Вірт контролював хід гри та повністю вгадав із планом на цей поєдинок.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Попри всю сенсаційність розгромної перемоги над «Карпатами», випадковою її не назвеш. В гостях рівняни виступають надто переконливо, як для новачків Прем’єр-ліги. На виїзді вони все ще не програвали, а три останніх гостьових матчів завершили перемогами. До того ж, це найбільша виїзна перемога в історії присутності рівненського футболу в найвищих дивізіонах. Для команди, яка не має можливості грати в рідному місті, це величезне досягнення.

Лауреат 8-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:
Юрій Вірт («Верес»)
Середній бал – 4,8

Прес-служба Об’єднання

11.09.2017
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine