Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Вадим Євтушенко – найкращий тренер 26-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Так виходить, що «Черкаський Дніпро» й «Оболонь-Бровар» останні три роки незмінно є конкурентами – позаминулого сезону вони боролися за медалі Другої ліги (черкасці виграли золоті, кияни – срібні), минулого – в Першій лізі (срібні й бронзові відповідно), а нині є сусідами по середині таблиці. Зважаючи на яскраву історію протистояння, цю пару можна вважати одною з найпринциповіших.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Хоча дискваліфікованих не було, а лазарет потроху порожніє, у «Черкаського Дніпра» були суттєві кадрові проблеми. Відразу на кількох гравців тренерський штаб уже не міг розраховувати, а серед наявних доводилося проводити постійну ротацію як через незадовільні результати, так і через перманентні втрати. Тож Євтушенко був у пошуку й важко було спрогнозувати його вибір.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Склад вийшов максимально бойовим, гравці діяли за своєю основною спеціалізацією, а заміни відбувалися по позиції. Утім, і цей критерій вважаємо виконаним черкаським штабом на високому рівні, адже Євтушенку вдалося ввести в гру кількох гравців, які останнім часом не з’являлися на полі через травми.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Черкаський Дніпро» навесні серйозно експериментував з набором тактик, і цього разу вкотре підкоригувався, скориставшись природною для себе схемою. Завдяки наявності трійки атакувальних напівзахисників із хорошими швидкісними та технічними даними, вдавалося досягати змінності їх позицій та хорошого поглинання простору, а в центрі поля спрацював плацдарм оборонного плану.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це була перша виїзна перемога черкасців ще з минулого літа, яка, до того ж, обірвала їхню весняну чотирьохматчеву безвиграшну серію. Тож перемога над «Оболонню-Бровар» вийшла обнадійливою, і тепер тренерський штаб може продовжити роботу зі стабілізації гри  та результатів.

Лауреат 26-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Вадим Євтушенко («Черкаський Дніпро»)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

24.04.2017
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine