Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. В’ячеслав Мазараті – найкращий тренер 20-го тижня Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки перенесених матчів Групи «А» та 21-го туру Групи «Б» української Другої ліги

13 турів «Металіст 1925» не втрачав лідерство в Групі «Б» Другої ліги – і не збирався цього робити й зараз, попри велику конкуренцію зі сторони СК «Дніпро-1». Однак у матчі із резервним складом МФК «Миколаїв» харків’яни не змогли забити, а ще й пропустили кілька контратак, одна із яких стала результативною.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер МФК «Миколаїв-2» В’ячеслав Мазараті. Його підопічні зіпсували одному із фаворитів сезону заключний домашній матч року, а також змінили лідера в Групі «Б», що може мати ключове значення для визначення «зимового чемпіона».

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Металіст 1925» не знав поразок з липня, а вдома у поточному чемпіонаті взагалі ще ніколи не програвав. Те, що саме МФК «Миколаїв-2», а не хтось із претендентів на медалі, переграв харків’ян на їхньому полі, робить честь резервному складу, де лише кілька гравців мають більший, ніж епізодичний, досвід виступів на дорослому професіональному рівні.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Специфіка роботи резервної команди полягає в тому, що її основне завдання – готувати гравців для першого складу. Тож, як залежний колектив, МФК «Миколаїв-2» виконує свої локальні задачі у чемпіонаті. І при цьому може розраховувати лише на епізодичну допомогу гравців з основної команди. Цього разу до таких можна було відносити лише Аксьонова (та й то – він, як і Чаус, Скидан та Безсалов, до основної обойми не входить, ігрову практику має саме у резерві). До того ж, цього місяця з різних причин уже не можуть допомогти команді такі гравці, як Толгаренко, Ізмалков, Барнор.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

На відміну від попередніх матчів, такої роботи не потребувалося – Бардадим грав на більш притаманній йому позиції, центрбеки та центрхави уже награні. Тобто, експериментами займався, радше, суперник.  

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Звісно, у гостей було не так багато варіантів, як здобути результат у виїзному матчі з лідером. МФК «Миколаїв-2» дійсно приділяв дуже багато уваги руйнівній роботі, однак відзначимо, що у контратаки молоді гравці гостей втікали неодноразово, тож той епізод, який завершився голом, не був випадковістю.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

МФК «Миколаїв-2» другий матч поспіль не пропустив в гостях, тож будемо сподіватися, що цей результат надихне резервну команду першолігового клубу на заключний матч сезону – проти запорізького «Металурга».

Лауреат 20-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
В’ячеслав Мазараті (МФК «Миколаїв-2»)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання

13.11.2017
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine