Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Сергій Ященко – найкращий тренер 25-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Другої ліги

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Кремінь» після невдалих останніх турів їхав у Петрівський район – в гості до четвертої команди поточної першості. Зрозуміло, навіть за самим статусом це був матч туру, а ще потрібно враховувати й стан суперників, і рівень конкуренції, й гостру потребу в очках, щоб не відпустити у відрив лідерів. Звісно, між третім і четвертим місцями наростився великий відрив аж у 11 очок, але все одно вважаємо цей виїзд досить важливим для гостей.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Команда Ященка підійшла до гри з величезними кадровими втратами – дискваліфікація завадила зіграти аж трьом футболістам з основної обойми (півзахисникам Максиму Богданову й Владиславу Піскуну, а також нападнику Артему Козлову). Через це довелося вносити певні корективи у стартовий склад, а в запасі відразу кілька рядків залишилося незаповненими.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

«Кремінь» вдало розподілив сили, тому виявився свіжішим у кінцівці гри – навіть від більш молодих суперників із повною лавою запасних. До того ж, треба відзначити вдале рішення довіритися звичній оборонній ланці, яка віддячила за це набагато надійнішою грою, ніж у попередніх турах.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Незважаючи на обмежений кадровий потенціал, «Кремінь» зумів правильно розподілити сили й вдало коригував гру замінами. Тренерський штаб не побоявся в якийсь момент випустити додаткового форварда, і саме вихід Єгора Іванова допоміг кременчужанам вирвати важливу перемогу, яка дозволяє їм продовжувати погоню за винниківцями та одеситами.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Після поразки від «Руху» та втраченої перемоги у домашньому матчі з «Нивою-В» команда Ященка вимушена була переглянути свою гру й зробила це вдало. Можливо, саме виїзна перемога над «Інгульцем-2», який ще на початку сезону видавався чи не головним фаворитом, розпочне нову успішну серію кременчужан.

Лауреат 25-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Сергій Ященко («Кремінь» Кременчук)
Середній бал – 4,6

Прес-служба Об’єднання

19.04.2017
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine