Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Олександр Поклонський – найкращий тренер 16-го туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Другої ліги

Ключовою подією 16-го туру Другої ліги було дніпрянське дербі. Суперники знаходилися в лідируючій трійці на мінімальній відстані одне від одного, і при цьому між ними низка кадрових перетинів від складу гравців до тренерського штабу – такий матч не міг бути принциповим для його учасників. У підсумку менш досвідчений ФК «Дніпро» завдав поразки СК «Дніпро-1» – 2:0.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Дніпро» Олександр Поклонський. Його підопічні здобули перемогу над земляками, укомплектованими більш досвідченими й сформованими футболістами, підвищивши до максимуму інтригу навколо місць на п’єдесталі.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

СК «Дніпро-1» ще перед початком сезону, за самим складом, був названий одним із найголовніших фаворитів чемпіонату. Однак при цьому саме в обласному та міському дербі він втратив чимало важливих очок – тож ФК «Дніпро», здолавши земляків, підвищив інтригу в турнірі та довів, що рухається у правильному напрямку в розвитку своїх молодих футболістів.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Найнагальнішою проблемою Поклонського була форма двох його основних гравців – півзахисника Вакулка та форварда Довбика, які були задіяні у матчі молодіжної збірної проти голландців. Вакулко, який відіграв цей матч, отримав відпочинок і не взяв участі в грі, а от Довбик зіграв, адже у збірній був у запасі. Також не вистачало атакувального гравця Костишина – його дискваліфікація знизила вибір тренерського штабу в нападі та півзахисті.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

За великим рахунком, експериментувати у цьому матчі тренерському штабу не довелося. За винятком виходу Будняка та Вергуна, зумовленого втратами, про які ми говорили, в іншому склад був прогнозованим та очікуваним. Єдине – тренерам належало вгадати із воротарем. Судячи з гри Баштаненка, вважаємо, їм це вдалося.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Тренерський штаб дніпрян керував грою: повівши в рахунку й на початку другого тайму відчувши збільшення тиску з боку суперників, він відреагував виходом Семенова з переходом на три центральних захисники. Під кінець матчу проводилися заміни на підтримання тиску та високий пресинг. Словом, Поклонський реагував на події й допомагав команді справлятися з викликами.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

ФК «Дніпро» починав сезон напрочуд невдало, однак потім не просто вирівнявся, а зробив величезний ривок вперед. На час перемоги над СК «Дніпро-1» в міському дербі підопічні Поклонського не знали поразок упродовж 10 турів (8 перемог та 2 нічиї), довівши, що прогресують.

Лауреат 16-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Олександр Поклонський (ФК «Дніпро»)
Середній бал – 4,8

 

Прес-служба Об’єднання

17.10.2017
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine