Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Олександр Хацкевич – найкращий тренер 2-го туру УПЛ

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Прем’єр-ліги

Друге Класичне протистояння липня виявляється особливим для киян: вони здобувають перемогу над «Шахтарем», перериваючи результативну серію донеччан.

Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер «Динамо» Олександр Хацкевич. Його підопічні зуміли здобути перемогу в Харкові над «Шахтарем», стартувавши у чемпіонаті з абсолютним показником.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Кожен матч «Динамо» проти «Шахтаря» – це подія в українському футболі, а також орієнтир для всіх фахівців, здатний найточніше виявити поточну форму футболістів, їхні прогрес чи регрес, а також морально-вольові якості. Фактично, Класичне – це останнє протистояння українського футболу дійсно європейського рівня, тож для кожного гравця це – шанс проявити себе й наочно продемонструвати своє зростання. А для тренерів – під збільшувальним склом роздивитися істинну силу своїх підопічних, адже розглянути всі нюанси можна лише у матчі такого рівня. Перемога для «Динамо» – потужний сигнал про можливість змін в ігровій поставі киян, навіть використовуючи суто наявний кадровий потенціал.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Треба розуміти специфіку ситуації: після поразки в суперкубковому матчі «Динамо» зобов’язане було перетасувати склад. Але все одно швидкість та безкомпромісність дій приємно здивувала. Реакція на провал Антунеша – оренда й повторний шанс проявити себе ліворуч для Кадара. Невикористаний шанс Буяльського став шансом для Шепелєва – і після вдалої гри з «Чорноморцем» молодий гравець отримав можливість зіграти й проти «Шахтаря». Недостатня ефективність Циганкова – уже Ґонсалес грає в старті. Нарешті, на воротарській позиції – тріумфальне повернення Коваля. Звісно, наявний кадровий потенціал обмежений – і деякі гравці (як той же Мораєш із його непогашеною дискваліфікацією), але використали його динамівці сповна.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Відзначимо повернення до первісного використання Кадара ліворуч в обороні (зумовлено тим, що Антунеш випав зі складу й відбув в оренду), а також певну зміну функціоналу Гармаша, який у попередньому матчі розділяв простір на вході в третю третину з Буяльським, а цього разу розміщувався вище Шепелєва та Сидорчука. Головне ж – динамівці зіграли з перелаштованими лініями, але проявили похвальну синхронність дій.

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Динамо» від перших хвилин засвідчило свою ігрову манеру й використовувало цю побудову й надалі, проводячи заміни по позиції (за дужками залишимо нюанс Корзун – Гармаш). Ця тактика цілком себе виправдала, тож необхідно відзначити її ефективність.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Динамівці виграли вдруге поспіль, після суперкубкового програшу зробивши вірні висновки. Однак що найбільш важливо – перервана рекордна 53-матчева результативна серія, вперше за два роки «Шахтар» не зміг забити у чемпіонаті. Не обійшлося без долі везіння, але в футболі щастя також треба заслужити.

Лауреат 2-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Прем’єр-ліги:
Олександр Хацкевич («Динамо»)
Середній бал – 4,8

Прес-служба Об’єднання

24.07.2017
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine