Ukrainian association of football coaches

Тренерський ракурс. Дмитро Михайленко – найкращий тренер третього туру Другої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Другої ліги

СК «Дніпро-1» – абсолютний дебютант чемпіонату України з футболу. Команда створилася фактично саме влітку, відразу після міжсезоння дебютувала на професіональному рівні, однак перший місяць у новому статусі провела блискуче. Наразі показники дніпрян у чемпіонаті та кубку України – +5=0-0 (при співвідношенні м’ячів 20:0). Це єдина команда ПФЛ у сезоні 2017/18, яка все ще не пропустила жодного м’яча.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Дніпра-1» Дмитро Михайленко. Його команда виграла п’ятий матч поспіль, розгромивши свого найближчого напередодні третього туру конкурента – «Таврію» (4:0).

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Таврія» напередодні цього виїзду також виграла всі свої матчі, до того ж, теж пробилася в 1/16 фіналу Кубка України. Тому матч проти сімферопольців був центральним у Групі «Б» Другої ліги, а його результат міг визначити одноосібного лідера. Розгромивши гостей, «Дніпро-1» закріпився на першому місці, переставши розділяти його з «Таврією».

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Особливих кадрових проблем у дніпрян не було. Ще набирає форму досвідчений Чеберячко – однак в центрі оборони поруч із Лопирьонком грає Логінов, пара стабільна, тож відсутність Євгена вдало компенсується. Не грав у цьому матчі Кожушко – проте, як виявилося, це просто питання ротації. Тож кадрова ситуація у Михайленка цілком задовільна.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб спортклубівців проводить постійну ротацію – команда планово переглядає гравців, від туру до туру їх змінюючи. У сучасній Другій лізі це зразковий приклад природного оновлення складу та рівномірного використання кадрового потенціалу.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Дніпряни використовують тактику високого пресингу та завжди починають матч у досить високій ігровій інтенсивності. Тож молода команда часто уже в першому таймі забирає у суперників багато сил. Так вийшло й у матчі з «Таврією» – граючи в два чистих форварди, господарі зробили велику підготовчу роботу до перерви, тож у другому таймі, після серії змін та коригування тактики, забили відразу чотири м’ячі.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

П’ята перемога поспіль у чемпіонату та кубку, знову без пропущених м’ячів – СК «Дніпро-1» захоплює одноосібне лідерство в Групі «Б» Другої ліги та остаточно підтверджує свій статус фаворита сезону в південно-східній дивізії.