Ukrainian association of football coaches

Павлов: у Києві навесні з’явиться новий повноцінний стадіон

Президент ВОФТ Микола Павлов розповів про будівництво нового стадіону на Осокорках  

Після завершення кар’єри тренера Микола Павлов на запрошення екс-президента ФК «Олександрія» Миколи Лавренка очолив дитячий футбольний клуб «Лівий берег». Три роки тому він налічував близько 20 вихованців, зараз їх уже більше сотні, а діти займаються у чудових умовах – мають власні поля, манеж, міні-стадіон, і, навіть, льодовий каток з гуртожитком. А зараз на Осокорках будується стадіон стандартних розмірів зі штучним покриттям. Здати в експлуатацію за сміливими прогнозами планується уже цієї весни.

– Можу сказати, що це буде не тільки стадіон, а цілий спортивний комплекс, – говорить Микола Петрович. – У найближчому майбутньому відкриється хокейний майданчик з критим спортивним катком. А за 700-800 метрів у нас є дитячий стадіон, якому немає рівних в Україні. Також у нас є ще один майданчик для дітей, які хочуть займатися футболом. Микола Лавренко  побудував також і готель. Створюємо цілий спортивний комплекс.

Ми ще не збудували стадіон, а я вже думаю про його назву. Пам’ятаю, як ми побудували стадіон у Маріуполі і його назвали “Азовець”, а другий стадіон –  “Азовмаш”. Коли помер Володимир Семенович Бойко, стадіон назвали у його честь, адже ця людина будувала арену. На жаль, його сім’я жодного разу не була на стадіоні, крім того дня, коли було офіційне відкриття.

Зараз розвиток інфраструктури і взагалі все фінансування відбувається завдяки Миколі Лавренку та його сім’ї. Жителі Осокорків відчувають себе наче інопланетяни. У нас поруч є церква, готель, ресторан, зараз побудується медичний центр. У нашому районі є все, що у великих містах треба шукати тривалий час. Хочеться подякувати Миколі Миколайовичу за те, що він для нас робить.

У нас уже є міні-арена “Лівий берег”. Спортивний директор «Лівого берега» Анатолій Бузник запропонував назвати стадіон  “СКЛ”( Спортивний комплекс Лавренка). Чому жителі району не можуть подякувати людині, яка так багато для нас робить?

Якщо пам’ятаєте, то стадіон біля церкви побудували буквально за півроку. Не міг повірити, що за такий короткий термін це можливо, адже до початку будівництва на цьому місці була купа сміття. Новий стадіон почали будувати на початку осені, а заверешення цілком можна очікувати уже у травні. Тобто, за сім-вісім місяців мають побудувати арену і це просто неймовірно.

На цьому стадіоні буде дві трибуни на 1200 місць, хоча спочатку планували на 700-800. Потім наш президент порахував і дав завдання розрахувати все так, щоб  стадіон був ліцензований не тільки для дитячих турнірів, а й для ігор аматорів та команд Другої та Першої ліги. Наш стадіон повністю відповідатиме всім вимогам ліцензування.

У нас буде роздягальна, туалет, підсобні приміщення, точки для виїзної торгівлі, а також всі необхідні місця для паркування авто. Стадіон знаходиться на 7 км від метро “Славутич”. Жителі всього міста зможуть без проблем дістататися на нашу арену.

Нашому клубу “Лівий берег” уже три роки. У нас старша група це хлопці 2007 року народження. Також займаються діти трох вікових категорій 2009-2011 років народження. Через деякий час постане питання, що нам тепер робити з хлопцями? Думаю, що у нас спочатку буде своя аматорська команда, а потім створимо команду майстрів. Саме про ці плани розмовляли з Лавренком та Бузником. Чудово, якщо нам вдасться створити власну піраміду, у якій наші вихованці зможуть з дитячого футболу перейти на більш високий рівень.

 – Через скільки років “Лівий берег” зможе брати учать у змаганнях серед професіональних команд?

– Я знаю Миколу Лавренка вже давно. Всі ми мали змогу спостерігати за його роботою в “Олександрії”, якою він керував більш як 20 років.  Це дуже амбітна людина. Переконаний, що як тільки відбудеться відкриття стадіону, то Микола Лавренко поставить завдання перед спортивним директором, тренерами у найближчий час створити професіональну команду. Думаю, що з таким президентом реально вивести команду у професіонали за два роки. Микола Миколайович завжди свої слова підкріплює справами, він людина слова. Якщо президент поставить таке завдання, то всі працівники клубу робитимуть все від себе залежне, щоб його виконати у мінімальні терміни.

 – Три роки тому був створений клуб “Лівий берег”. У вас було всього дві вікові категорії, а зараз набагато більше. Як вдалося досягти прогресу?

– Три роки тому у нас займалися хлопці лише 2007 року народження. Почали займатися селекцією і побачили,  що більше дітей 2009 року народження, тому вирішили не створювати групу 2008 р.н. Спочатку, у нашій групі було вісім дітей 2007 року народження, потім через півроку було уже дві групи. На наступний рік почали шукати хлопців, щоб створити ще декілька груп: 2009, 2010, 2011 років народження. В той же час займалися пошуком кваліфікованих тренерів. У нашій школі зараз працюють тренери, які самі грали на пристойному рівні, у них чудові футбольні характеристики, людські якості.  Микола Миколайович оплатив отримання ліцензії всім нашим тренерам, у яких до того її не було.

Також у нашому клубі спортивним директором працює Заслужений тренер України, Заслужений працівник фізичної культури та спорту Анатолій Бузник. Він має досвід роботи не тільки з дорослими командами, а й з дітьми, адже очолював різні юнацькі збірні. У нашому клубі працює доктор, масажист. У нас дві групи можуть одночасно займатися у різних містах і на цих заняттях обов’язково присутній медичний працівник, щоб у разі необхідності надати першу допомогу.

Хочу наголосити, що наш клуб не бере з батьків гроші. Напевно, крім Динамо та Шахтаря більше таких клубів немає. Екіпіровка, зарплатня тренерам, збори, участь у турнірах фінансується Миколою Лавренком та його сім’єю.

У нас приватний клуб. Як футбольна людина, хочу щиро подякувати йому за те, що він робить для наших дітей та онуків. Якщо так і продовжуватиметься, то у нас стоятиме черга з детей, які захочуть займатися футболом.

Щодо участі у ДЮФЛУ, то там є свої певні вимоги. На жаль, у клубу поки що немає можливості виконати їх усі, проте зараз цим займаємося. Можливо, навіть об’єднаємося із клубом, у якого є більш старші хлопці. Наша інфраструктура дозволяє співпрацювати ще з якоюсь командою і спільно грати в ДЮФЛУ. Думаю, що як тільки у нас побудується стадіон, то Анатолій Іванович та тренери вирішать це питання. Впевнений, що у них все вийде і наш клуб прогресуватиме.

 

За матеріалами SportArena

27.01.2020
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine