Ukrainian association of football coaches

Олег Ратій – найкращий тренер 3-го туру VBET Ліги

Олег РатійТренерський ракурс: Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2022/23.

Звітний тур багатий як на сенсації, так і на матчі з неповторним сценарієм. Сповненим драматизму виявився і матч ФК «Олександрія» ‒ «Металіст», у якому харків’яни пропустили першими, ще до перерви залишилися в меншості та змогли при цьому здобути вольову перемогу над суперником, який не пропускав до цього м’ячів.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – в.о. головного тренера харківського «Металіста» Олег Ратій, який працює в тандемі зі старшим тренером Олександром Призетком. Його підопічні обіграли ФК «Олександрія» (3:1 на чужому полі), що раніше вдавалося ліченим клубам УПЛ.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Сучасні клуби зустрілися вперше в новітній історії. Якщо продовжувати місток взаємин до попередніх клубів, то відзначимо, що «Металіст» не обігрував олександрійців із 2013 року. На старті сезону 2022/23 обидві команди лишалися непереможними, проте «Олександрія» до цього взагалі не втрачала очок.

1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Свої проблеми були в обох команд, і в олександрійців також – промовисто, що в захисті вони вимушено використовували опорника. Проте цього разу суттєвішими можемо вважати втрати харків’ян. Через різні причини в лазареті опинилися захисник Федорів, півзахисники Демченко та Картушов. До того ж, від 36-ї хвилини «Металіст» грав у меншості після вилучення Пороха.

1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем – нічия з «Інгульцем» (1:1) ‒ у складі харків’ян відбулися дві вимушені заміни. Замість Картушова вийшов Прядун (він перейшов в атаку, Коркішко ж номінально опустився на лівий фланг – обидва часто мінялися зонами), а Федоріва в центрі захисту замінив Порох.

1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Харків’яни грали в 4-1-4-1, після вилучення вниз опустився гравець із середньої лінії (перша заміна відбулася на 69-й хвилині, через півгодини після червоної картки Пороха). «Металіст» зіграв компактно, вдало блокував суперників на своїй половині, а під час матчу значно додав у швидкісних контратаках.

1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Поки говорити про далекоглядні тенденції передчасно, проте відзначимо, що «Металіст» виявився значно успішнішим за іншого новачка дивізіону, тож тепер залишається непереможним у п’ятірці найкращих. У жодному з матчів харків’яни цього сезону не обходяться без голів, а чотири з шести командних м’ячів забили новачки, що свідчить про напрочуд якісну – тим більше, за нинішніх обставин – селекцію.