Ukrainian association of football coaches

Леонід Кучук – найкращий тренер 4-го туру VBET Ліги

Тренерський ракурс: Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2022/23.

«Рух» стартував із трьох поразок поспіль, опинився на дні турнірної таблиці та виглядав очевидним андердогом протистояння з «Зорею», яка напередодні обіграла динамівців. Здавалося, важко буде львів’янам у матчі проти луганців.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер львівського «Руху» Леонід Кучук. Його підопічні обіграли луганську «Зорю» (3:1 на власному полі), яка раніше не втрачала очки в новому сезоні УПЛ і була одноосібним лідером.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

До цього «Рух» ніколи не перегравав луганців – одна нічия та три поразки в чотирьох матчах. На третій рік протистояння львів’яни здобули прем’єрну перемогу в момент вищої слави «Зорі» ‒ коли суперник очолював турнірну таблицю як лідер із абсолютним показником після трьох стартових турів.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Із травмованих гравців «Руху» відзначимо півзахисника Альваренгу, який вже давно в лазареті. Цього літа клуб також скоротив свій вибір у захисті та середній лінії, відпустивши за кордон Сича, Варфоломєєва та Карасюка. Проте, звісно, з літніми втратами «Зорі» це не порівнюється, до того ж, луганці не могли розраховувати на вилученого в минулому турі Вантуха та найсвіжішого новачка Антюха.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем (0:1 від «Шахтаря») білоруський наставник «Руху» провів три зміни в стартовому складі: замість відданого в оренду в бельгійський «Кортрейк» Сича праворуч у захисті вийшов Роман, замість правого півзахисника Рунича з’явився форвард Карабін (при цьому з глибини поля починав матч Климчук), а Притулу під нападником замінив Таллес – майбутній герой матчу з «Зорею».

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

При схемі 4-2-3-1 «Рух» будує масований оборонний блок і покладається на швидкі, ударні атаки. Володіючи хорошим підбором гравців у всіх лініях, львів’яни часто вдаються до ротації та сміливо вводять у гру молодих гравців. Приміром, оборона в них одна з наймолодших у дивізіоні.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Ясна річ, про жодні серії не йдеться – «Рух» виграв перший  матч після затяжної турнірної невдалої серії (5 матчів без виграшів, три поразки поспіль – антирекорди клубу за час виступів в УПЛ). Однак перемога аутсайдера над чинним лідером засвідчила істинний ігровий потенціал колективу та показала справжній рівень «Руху» на даний момент і в близькій перспективі.

Лауреат 4-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Леонід Кучук («Рух» Львів)
Середній бал – 4,6

14.09.2022
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine