Ukrainian association of football coaches

Ігор Йовичевич – найкращий тренер 7-го туру VBET Ліги

Тренерський ракурс: Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2022/23.

Головне протистояння вітчизняного футболу відбувалося на фоні труднощів воєнного часу, зайнятості клубів у єврокубках і щільного графіку, який ускладнювався постійними переїздами через фактичну відсутність по-справжньому домашніх матчів. Тим не менш, «Класичне» вийшло доволі якісним і інтригуючим.

Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер донецького «Шахтаря» Ігор Йовичевич. Його підопічні обіграли київське «Динамо» (3:1 в умовно домашньому матчі), збільшивши відрив від традиційного суперника до семи очок (уже в сьомому турі).

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Що й говорити – центральний матч туру й півріччя в УПЛ, головне протистояння вітчизняного футболу, перше «Класичне» для Йовичевича – і важливий матч для Луческу, який велику (й успішну) частину кар’єри провів у «Шахтарі». Відзначимо, що для киян після поразок у єврокубках і невдалого старту в чемпіонаті цей матч набирав виняткову важливість. Для «Шахтаря», як молодої команди в процесі становлення, це було прекрасне випробування.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Шахтар» вже давно втратив Корнієнка, тож мав час награти на позиції лівого захисника новачка Михайліченка. Також з різних причин не могли зіграти Тейлор і Швед. Але при цьому в «Динамо» втрати, які можна вважати суттєвими – травмовані обидва досвідчених воротарі (Бущан і Бойко), надовго вибув півзахисник Шапаренко, також уже давно відновлюються форварди Кулач і Супряга (гравці ротації).

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Зважаючи, що для «Шахтаря» це був перший матч після міжнародної паузи та перенесення гри зі «Львовом», ми порівнюємо склади команди на матчі з «Реалом» і «Динамо». Так от, Йовичевич повністю повторив той старт, який здобув почесну нічию з мадридцями. Видно, що тренерський штаб визначився з основою та припинив експерименти – що пояснюється також сильною формою Зубкова, Мудрика й інших молодих гравців, введених у склад за останні рік-два.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Базова тактика «Шахтаря» 4-1-4-1 творчо осмислюється в залежності від суперника – достатньо згадати, як працюють різні моделі з Шведом, Сіканом або Траоре проти «Лейпцига», «Реала» чи «Кривбасу» (різні методи ведення гри свідчать про тактичну грамотність і варіативність). У грі з «Динамо» донеччани сповна використали свою перевагу на просторі, за рахунок швидкості та техніки розкриваючи захист суперників.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

21 матч «Шахтар» не програє в чемпіонаті, три матчі не програє проти цього суперника – найпринциповішого для себе на внутрішніх теренах. І головне: для молодої команди Йовичевича важливе визнання. Після матчів з «Динамо», «Реалом» і «Лейпцигом» воно у неї є.

Лауреат 7-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Ігор Йовичевич («Шахтар» Донецьк)
Середній бал – 4,8

18.10.2022
Of. 429, 4 Hospitalna St., Kyiv 01601, Ukraine