Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу

Юрій Мороз – найкращий тренер 4-го туру VBET Ліги

Тренерський ракурс: Українська Прем’єр-Ліга разом із Всеукраїнським об’єднанням тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української VBET Ліги 2021/22.
«Морське дербі» традиційно багате як великою історією протистоянь, так і багатими кадровими перетинами. Тож матч «Маріуполя» проти «Чорноморця» був надзвичайно важливим, і його переможець здобував стратегічно важливу перевагу в боротьбі за відрив від аутсайдерів
Тож наш сьогоднішній лауреат у VBET Лізі – головний тренер одеського «Чорноморця» Юрій Мороз. Його підопічні завдали виїзної поразки ФК «Маріуполь» (3:2 на виїзді), здобувши свою першу перемогу.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Передовсім, це протистояння розглядалося як матч двох суперників, які борються за збереження вищолігової прописки. «Чорноморець» з 2013 року не обігрував цього суперника, а в Маріуполі не здобував перемог цілих 9 років. Матч мав і яскравий кадровий підтекст – саме з одеського клубу в ФК «Маріуполь» прибув нинішній тренерський штаб, а дехто у складі «Чорноморця» (зокрема Микицей, Клименко, Авагімян, Бугай) встиг пограти за обидві команди.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Відзначимо, що обидві команди підійшли до матчу з кадровими втратами – маріупольцям після вилучення в Дніпрі не міг допомогти фланговий захисник Драмбаєв, а одесити втратили через травму в Харкові форварда Штогрина. Особлива обставина – вже на початку матчу ФК «Маріуполь» змушений був замінити травмованого футболіста (Очеретько покинув поле вже на 7-й хвилині).
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Порівняно з матчем у Харкові («Металіст 1925» виграв – 3:2) тренерський штаб одеситів провів чотири зміни в стартовому складі, деякі з них були вимушеними. Варакуту в воротах замінив Кучерук, замість Брагару вийшов Цитаішвілі, який повернувся після травми. А от Штогрина, який опинився в лазареті, підстрахував молодий Ісаєнко. Авагімян повернувся в стартовий склад, тоді як новачок Ванат почав гру в запасі.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Відзначаємо, що оновлений «Чорноморець» почав системно грати з двома форвардами (формації можуть бути різними – 4-4-2, 4-4-1-1, навіть 4-2-3-1, але висунутого на вістря нападника завжди підтримує ще один гравець атакувальної кваліфікації). Додамо, що команда відзначається високою швидкістю та швидкою доставкою м’яча після відбирання в атаку, тож є дуже небезпечною в грі як на зустрічних клубах, так і з закритим оборонним блоком.
5. Накопичувальний критерій – 3
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Влітку склад «Чорноморця», який здобував срібні медалі Першої ліги та підвищення в класі, був суттєво оновленим. Прийшло багато молодих гравців, які більшість часу раніше проводили в змаганнях U-21 чи U-19. Це потребувало час на награвання та адаптацію новачків на цьому рівні. І зараз ми бачимо обриси того, що задумав тренерський штаб. Тож серії команди лише починаються – якщо після цього успіху одесити ще кілька турів будуть демонструвати стабільну гру та результати, тоді й можна буде говорити про те, що колектив пройшов фазу становлення.
Лауреат 4-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» VBET Ліги:
Юрій Мороз («Чорноморець» Одеса)
Середній бал – 4,6
19.08.2021
01601, м. Київ, вул. Госпітальна 4 (готель «Русь»), офіс 429